Jak vybrat svatební dort

Výběr svatebního dortu

Svatební dort je nedílnou součástí každé svatby a při jeho výběru klademe často stejný důraz jako na výběr šatů, květin, prstýnků či profesionálního svatebního fotografa.  Při výběru slavnostního svatebního dortu je třeba zvážit hned několik faktorů.

Velikost svatebního dortu

Je třeba zvážit, kolik osob se hostiny účastní. Velikost svatebního dortu určuji dle počtu porcí, nikoliv dle váhy, neboť jednotlivé náplně se od sebe gramáží mohou velice lišit, při použití lehkých ovocných, nebo čokoládových pěn může být dort o třetinu lehčí než-li např. dort čokoládový. 

Vzhled a chuť svatebního dortu

Spolu s náplněmi rozhoduje především vzhled dortu. Exteriér dortu lze tématicky sladit v duchu svatby. Dle svatební tabule, květin či šatů nevěsty. Při výběru cukrářských dekorací je třeba si ujasnit celkové požadavky na svatební dort.
Ve větší míře svatební hosté preferují lehčí varianty náplní, zejména  letních měsících je takový dezert na závěr hostiny příjemným osvěžením. Vzhledem k faktu, že v mých dortech nejsou žádné práškové ztužovače ani emulgátory, které dort drží, je třeba brát v potaz několik důležitých prvků. .

  • Stabilita dortu - při použití lehkých náplní je třeba myslet na stabilitu dortu, proto musí být uvnitř dortu umístěna výztuž.

  • Výběr náplní pro svatební dort - Zde je dobré brát úvahu fakt, že lehké dorty jsou dosti vlhké ( pěna je vyrobena z přírodních pyré, smetany, korpusy jsou vlhčené sirupy, případně je přidáno čerstvé ovoce), proto povrch dortu může být lehce orosený, nebo může mít vlhkost vliv na změnu odstínu. Při objemnějších dortech doporučuji alespoň ve spodní části použít náplně v podobě čokoládových krémů, které jsou velmi stabilní. Čokoládové náplně jsou vhodné  zejména pro modelované dětské dorty.

  • Skladování - vždy se přede informujte v místě konání hostiny o možnostech skladování dortu před servírováním. Dort je vhodné skladovat v dobře chlazených a suchých prostorách.

Cena svatebního dortu

Konečnou cenu dortu určuje jeho velikost, požadavky na náročnost a množství dekorací, nebo použitých náplní.

Kontaktujte mě s vaší poptávkou svatebního dortu.